2019

AQUARIUS

  • First in ‘Les Elegantes’ Class
    St. Barths Bucket Regatta

HYPERION

  • Third in ‘Les Grand Dames’ Class
    St. Barths Bucket Regatta

METEOR

  • Third in class
    Loro Piana Superyacht Regatta

2018

SPIIP

  • First in the Corsairs Class
    Superyacht Challenge Antigua
  • Second in ‘Les Mademoiselles’ Class
    St. Barths Bucket Regatta

ELFJE

  • Second in class
    Superyacht Challenge Antigua

KAMAXITHA

  • Third in ‘Les Elegantes’ class
    St. Barths Bucket Regatta

2017

SPIIP

  • First in Corsairs Class
    Superyacht Challenge Antigua
  • First in Class and First Overall
    St. Barths Bucket Regatta

HANUMAN

  • First Overall in J Class

WISP

  • First Overall in ‘Les Mademoiselles’ Class
    St. Barths Bucket Regatta

METEOR

  • Second Overall in ‘Les Grand Dames’ Class
    St. Barths Bucket Regatta

2016

HYPERION

  • Second in Class
    St Barths Bucket Regatta

WISP

  • Third in Class
    St Barths Bucket Regatta

SPIIP

  • Third in Class
    Loro Piana Superyacht Regatta, Porto Cervo

2015

ELFJE

  • Joint First in Class
    St Barths Bucket

WISP

  • Second Overall
    Loro Piana Caribbean Superyacht Regatta

2014

TWIZZLE

  • Second Overall
    Loro Piana Caribbean Superyacht Regatta

MARIA CATTIVA

  • Second in Class
    Palma Superyacht Cup

METEOR

  • First in Class and Second Overall
    Newport Bucket

2013

MARIA CATTIVA

  • Second in Class and Third Overall
    Palma Superyacht Cup

HANUMAN

  • First in J Class
    St Barths Bucket Regatta

UNFURLED

  • First in Gazelles
    St Barths Bucket Regatta

2012

HANUMAN

  • Third Overall
    Newport Bucket

MARIA CATTIVA

  • First in Class and First Overall
    Palma Superyacht Cup

Twizzle

  • Third Overall in ‘Mademoiselle Class’
    St. Barths Bucket Regatta

UNFURLED

  • Second Overall
    Pendennis Cup
  • Third Overall
    Cowes Superyacht Cup
  • First in Cruising Division
    Loro Piana Superyacht Regatta

2011

HANUMAN

  • Second Overall
    Loro Piana Superyacht Regatta
  • Second Overall
    St Barths Bucket Regatta

UNFURLED

  • First in Cruising Division
    St Barths Bucket Regatta

TWIZZLE

  • Fastest elapsed class time in every race
    St Barths Bucket Regatta

ETHEREAL

  • 4th, 3rd and 2nd best elapsed times
    St Barths Bucket Regatta

2010

UNFURLED

  • Third Overall
    Loro Piana Superyacht Regatta

GLISS

  • Fourth Overall
    Loro Piana Superyacht Regatta

2009

HANUMAN

  • Winner: Super J match race with Ranger
    Newport Bucket Regatta

GLISS

  • First Overall
    Loro Piana Superyacht Regatta

METEOR

  • First in Class and First Overall
    St. Barths Bucket Regatta